Czy warto zdecydować się na dom z parterowym z poddaszem użytkowym?

Jednym podobają się domy z tylko jedną kondygnacją, a inni chętniej wybiorą projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym. Nie brakuje też zwolenników domów piętrowych. Każde z tych rozwiązań ma oczywiście swoje zalety i wady. Kluczowe jest to, aby brać pod uwagę potrzeby i oczekiwania przyszłych domowników podczas wyboru projektu domu.

Projekty domow parterowych z poddaszem użytkowym – poznaj zalety tego rozwiązania

Zaletą projektów domów parterowych jest to, że wnętrza są bardzo dobrze doświetlone. Nie ma większych problemów z wykorzystaniem naturalnego oświetlenia. Tym bardziej, jeśli zadbanym o to, aby dom znalazł się w korzystnym położeniu względem słońca. Najlepszym rozwiązaniem będzie posiadanie ścian szczytowych od strony południowej lub zachodniej. Kolejną zaletą domów z poddaszem użytkowym jest możliwość budowania ich etapami, co jest bardzo korzystne dla osób niebędących w stanie pozwolić sobie na realizację całego projektu od razu. Możliwe jest wykończenie parteru, a gdy pojawią się dodatkowe fundusze poddasza. Wiele osób bardzo ceni sobie możliwość codziennego spoglądania na gwiazdy. Okno na poddaszu pozwala na podziwianie rozgwieżdżonego nieba po zmroku i pięknego krajobrazu (np. ogrodu czy atrakcyjnego terenu wokół działki) z górnej kondygnacji za dnia.

Do zalet domów parterowych z poddaszem użytkowym można zaliczyć energooszczędność – https://www.domywstylu.pl/domy-parterowe/ . Ogrzewane na parterze powietrze unosi się ku górze, przez co znacznie łatwiej i szybciej jest ogrzać poddasze. Możliwe jest nawet zbliźniaczenie domów. Kosztu budowy domu z poddaszem użytkowym jest tańszy niż domu piętrowego. Mniejsze wydatki można odnotować także w przypadku ocieplenia i otynkowania budynku. Oszczędności są także na izolacji stropu i więźbie.

W skrócie, do największych zalet domu parterowego z poddaszem użytkowym zaliczyć można:

• doświetlenie wnętrz przy pomocy naturalnego światła,
• możliwość budowania etapami,
• podziwianie nieba i krajobrazów z góry,
• energooszczędność,
• oszczędność pieniędzy zarówno na zakupie działki, jak również na budowie i wykańczaniu domu.